Účinky pštrosieho oleja

Úvod Účinky pštrosieho oleja

pštrosy

Pštrosí olej už poznali v starovekom Egypte a telá faraónov a kráľovien boli natierané práve ním. Podľa overených zdrojov kráľovná Kleopatra aj Nefertiti používali pštrosí olej pre udržanie ich krásy v horúcom a suchom púštnom podnebí.  Bol používaný nielen proti starnutiu pleti a vráskam, ale aj pri liečení rôznych zranení, kožných ekzémov, artritídy a reumatických ochorení. Dnes je používaný v najmodernejších kozmetických a farmaceutických liečivých prípravkoch.


Pštrosí tuk, resp. olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny - najmä kyselinu olejovú, linolovú, linolénovú, stearovú, myristovú a iné (tzv. omega 3, 6 a ďalšie, ktoré majú viaceré pozitívne účinky na ľudský organizmus) v takom pomere, v akom sa nevyskytujú v žiadnej inej prírodnej kozmetickej surovine.

 

Ako ochrana pred volnými radikálmi sa využívajú tzv. „omega“ mastné kyseliny. Vieme, že majú silné protizápalové účinky, čo je dôležité u viacerých ochorení. V súčasnosti narastá záujem o úlohu omega mastných kyselín pri prevencii cukrovky a niektorých typov rakoviny. Ľudský organizmus je schopný vyprodukovať si všetky mastné kyseliny, ktoré potrebuje s výnimkou dvoch: kyseliny linolovej a kyseliny alfa-linolénovej. Tieto by sme mali prijímať v strave, preto ich voláme “esenciálne mastné kyseliny”. Pštrosí olej obsahuje tieto kyseliny a iné, ktoré pozitívne ovplyvňujú krvný obeh, hladinu cukru a cholesterolu, zažívací a imunitný systém, pokožku, ako aj správnu činnosť orgánov a pohybového aparátu. Kyselina linolová sa v organizme mení na kyseliny skupiny omega-6, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu krvného obehu, pozitívne ovplyvňuje telesný rast, imunitný systém a zrážanlivosť krvi v cievach. Kyselina linolenová podporuje vznik kyselín omega-3, ktoré sa uplatňujú pri syntéze prostaglandínov a priaznivo ovplyvňujú stav cievnej steny a srdečných tepien, stav pokožky, funkciu slinivky brušnej. Kyselina stearová má priaznivý vplyv na zníženie nežiadúcich zlúčenín cholesterolu v krvi.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

pštrosia kozmetika

  


PŠTROSÍ OLEJ:
  • účinne pôsobí proti starnutiu pleti a obnovuje jej pružnosť
  • silný účinok zvyšuje jeho vysoká penetračná schopnosť,
  • je hypoalergénny a vhodný aj pre extrémne citlivé typy pleti
  • výrazne tlmí reumatické bolesti kĺbov a artritídu
  • má výnimočné regeneračné účinky pri liečení popálenín, jaziev, kožných ekzémov
  • možno ho použiť aj po spálení na slnku či po poštípaní hmyzom
  • Pštrosí olej v kapsuliach ako doplnok výživy  optimalizuje krvný obeh, hladinu cukru a cholesterolu, zažívací a imunitný systém, zlepšuje pokožku, vlasy  ako aj správnu činnosť orgánov a pohybového aparátu - viď naše výrobky

 

 

 
Pštrosí olej je úspešne používaný pri nasledujúcich problémoch:

artritída

bolesť kĺbov
"atletická" noha
starnúca pleť
pohmoždeniny, modriny, mozole
suché chrastavé pery

kontaktná dermatitída
porezanie
suchá popraskaná koža
atopický ekzém
vypadávanie vlasov
hemoroidy    

svrbenie
uhryznutie hmyzom

svalová bolesť
psoriáza
reuma
hydratácia pokožky
kožné vyrážky
boľavé svaly
podvrtnutie
stuhnutosť
spálenie na slnku
strie
ošetrenie jaziev
zápal šliach
rany a škrabance
vrásky

Copyright 2017 - 2019 © CAMELUS s.r.o. Originálna pštrosia kozmetika - pleťové krémy, boľavé kĺby, svaly, masážne krémy